Sakarya Seo

 

SEO hizmeti sitelerde ziyaretçi trafiğini arttırma ve arama motoru listelerinde ilk sıralarda yer almayı hedeflemektedir. Teknolojinin sürekli geliştiği günümüzde tüm işlemlerin internet üzerinden gerçekleşmesiyle birlikte bu alanda oluşan rekabet de SEO hizmeti alımını zorunlu kılmaya başlamıştır.  

SEO ajansları kişi veya kurumların sahip olduğu sayfaların arama motorlarında ilk sıralarda çıkabilmesi için kişiye özel stratejilerle hizmet sunmaktadırlar. Sakarya SEO analiz araçlarını kullanarak firmanıza özel eşsiz içerikler üretmektedir. Sayfanıza özel eşsiz içerikler ve teknik SEO çalışmaları ile site trafiğinizin artması için gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmektedir.

Siteleri üzerinden satış yapanlar için site optimizasyonu ve güncellemeleri büyük öneme sahiptir. Site ziyaretçileri için sitenin mobil ile uyumlu olması ve hızlı olması oldukça önemlidir. Donmaya ya da yavaşlamaya neden olan siteler kullanıcılar tarafından tercih edilmemektedir. Bu da sitenin ziyaretçi sayısında azalmaya neden olmaktadır.

Eğer siteniz üzerinden satış gerçekleştiriyorsanız sayfanızın hızlı ve gerekli güncellemelere sahip olması gerekmektedir. Ayrıca mobil cihazlardan girişler için de uygun şekilde optimize edilmesi gerekmektedir. Site optimizasyonları ile site hızının düzenlenmesi beraberinde kullanıcı sayısının artışını getirmektedir. Bu da satışların artmasına neden olmaktadır.

Kullanıcıların dikkatini çeken bir diğer konu da sayfadaki içeriklerdir. Rakipleriniz tarafından henüz keşfedilmemiş ilginç ve eşsiz içeriklere sahip olmanız kullanıcılarınız tarafından da fark edilecektir. Bu durum da sizi rakiplerinizin bir adım önüne taşıyacaktır.

SEO Nedir?

 

Seo, İngilizcede Search Engine Optimization anlamına gelmektedir. Bu da Türkçeye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilmiştir. Ajanslar tarafından verilen bu hizmetin karşılığında hedeflenen; sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda yer almasıdır. Ne kadar üst sıralarda yer alırsanız, sitenizin güvenilirliği de o kadar artacaktır.

SEO hizmeti iç, dış ve teknik olarak 3 temel hizmete dayanır. Tam kapsamlı bir SEO hizmeti aldığınızda sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda yer alması da kaçınılmaz olacaktır. Özellikle sitesi için köklü bir çözüm arayanların siteleri için profesyonel bir SEO ajansından SEO hizmeti almaları gerekmektedir.

SEO Danışmanlık Hizmeti

 

SEO bir danışmanlık hizmeti olmakla beraber bu hizmetin alınma amacı; site için gerekli olan tüm optimizasyonları gerçekleştirerek siteden gerekli geri dönüşleri almaktır. Bu geri dönüşleri; kullanıcı artışı ve aramalarda listenin üst sıralarında çıkmak olarak düşünebiliriz.

Hedefleri arasında büyüme ve gelişme hedefleri olan firmaların özellikle iyi bir SEO ajansı ile anlaşarak siteleri için danışmanlık hizmeti almaları, hedeflerine kısa sürede ulaşmalarını sağlamaktadır.  

Kapsamlı bir SEO hizmeti alan bir firmanın rakiplerinden bir adım önde olduğu bir gerçektir. Rakip firma analizleri sonrası gerçekleştirilen SEO çalışması sonrası siteniz diğer firmalardan üst sıralarda yer alacaktır. Bu da site ziyaretçilerinizin artışını sağlayacaktır. Aramalarda üst sıralarda olmak firma güvenilirliğinizin de artmasına neden olacaktır. Bu da kısa zamanda firma olarak hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

Kapsamlı bir SEO hizmeti almak isteyen kişi ya da kurumlar için SEO hizmeti içerisinde yer alan faaliyetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kapsamlı bir araştırma sonrası sitenin nelere ihtiyacı olduğunun analizi,
  • Rakip sayfaların analizleri,
  • Anahtar kelime ve başlık kullanımı,
  • Semantik olarak içerik düzenlemesi,
  • Site içi yönlendirme ve bağlantılar,
  • Site hızı optimizasyonu,
  • Sitenin mobil ile uyumlu hale getirilmesi,
  • Varsa video içeriklerin optimizasyonu,
  • Fotoğrafların doğru boyutlandırılması,
  • Tüm arama motorlarına optimizasyon sağlanması.

İşlemler sonucu yeterli hıza sahip olan sitelerin ziyaretçilerinin arttığı görülmektedir. Site içerisinde tüm içeriklerde olduğu gibi fotoğraflarda da optimizasyon işlemleri gerçekleştirilmektedir. Fotoğraflar veya varsa videoların yükleme sırasında donma ya da yavaşlığa neden olmayacak şekilde düzenlenmesinin yapılması gerekmektedir.

Yapılan analizler sonucunda içeriklerin ilgi çekici ve eşsiz olması satın alımları da beraberinde getirmiştir. Aynı zamanda sitenin mobil cihazlara uygun hale getirilmesi de ziyaretçiler üzerinde olumlu etkilere neden olmaktadır. Site ziyaretçilerinin büyük çoğunluğunun işlemlerini mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirdiği bilinmektedir.

Site içerisindeki metinlerde anahtar kelimelerin kullanılması da SEO için önemli bir çalışmadır. SEO hizmeti veren firmanın en çok aranan kelimelerden yola çıkarak oluşturduğu anahtar kelimeler ile aramalarda üst sıraya çıkma oranı da artmaktadır. Bu durum da site içi trafiği arttırmakla birlikte satın alımları da desteklemektedir. Aynı şekilde metin içerisindeki başlıkların analizi ve semantik şekilde yazılımı site trafiğinde olumlu etkileri bulunan özelliklerdendir.

Daha fazla bilgi için;
Telefon: 0264 270 19 61 - Cep: 0533 198 06 54 Numaralarımız'dan bilgi alabilirsiniz bizi tercihiniz için teşekkür ederiz.